Halving-Sonrası Bitcoin Tahmini: Ayı Analisti Açıkladı!   

Kripto para piyasası, 2022’den beri inişli çıkışlı bir serüvene tanıklık ediyor. Son olarak Bitcoin’in 4. Halving’iyle birlikte piyasada yeni bir dönüm noktası yaşanıyor. Bu önemli olay, popüler kripto para analisti Crypto Capo’nun da dikkatini çekiyor. Capo, halvinginardından Bitcoin’in fiyat seyri hakkında yeni bir analiz paylaşıyor ve yatırımcıları bekleyen senaryoları özetliyor. Bu analiz, Bitcoin yatırımcıları için oldukça önemli bir kaynak niteliğinde. Capo’nun Bitcoin tahmini, kısa vadeli fiyat hareketleri hakkında bir fikir vererek yatırım kararlarının verilmesine yardımcı olabilir. Ancak unutulmamalıdır ki kripto para piyasası oldukça değişkendir ve bu tahminler sadece analistlerin fikirlerini yansıtmaktadır.

Bitcoin tahmini dikkat çekti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi 2022’nin ayı sezonunda doğru tahminleriyle öne çıkan popüler kripto para analisti Crypto Capo, 2023 ve 2024’te ise Bitcoin’in yükseliş trendini tam olarak yakalayamadı. Son olarak Bitcoin’deki halvingin ardından yeni bir analiz paylaşan Capo, BTC’nin 57 bin – 59 bin dolar seviyelerine kadar gerilemesini bekliyor. Capo’nun analizindeki önemli noktalar şunlar:

  • Halving Gerçekleşti: Bitcoin’in 4. halvingi tamamlandı ve madenciler artık eskisi kadar Bitcoin ödülü almıyor. Bu durum, madencilerin maliyetlerini karşılamak için BTC rezervlerinden satış yapmalarına yol açabilir.
  • Ölü Kedi Sıçraması mı? Son fiyat artışı (65.000 dolara kadar çıkış), bir short likidasyonundan kaynaklanmış olabilir ve gerçek bir yükseliş trendinin başlangıcı yerine “ölü kedi sıçraması” olarak nitelendirilebilir.
  • Dip Bekleniyor: Capo, Bitcoin’de 57.000 – 59.000 dolar aralığında önemli bir likidite olduğunu ve fiyatın bu bölgeye gerileyeceğini öngörüyor. Piyasanın tepkisine bağlı olarak bu bölgede yerel bir dip oluşumu da görülebilir.

Capo, tahminlerini paylaşırken yatırımcıları temkinli olmaya ve kendi araştırmalarını yapmaya teşvik ediyor. Unutulmamalıdır ki kripto para piyasası oldukça değişkendir ve bu tahminler sadece analistlerin fikirlerini yansıtmaktadır. Capo’nun tahmini, Bitcoin yatırımcıları arasında endişe yaratabilir ve kısa vadeli bir fiyat düşüşüne yol açabilir. Ancak, halvingin uzun vadede Bitcoin fiyatını yukarı çekeceği de öngörülmektedir.

 Sıradaki halving

Hakkında çok konuşulan dört yılda bir gerçekleşen halving, Bitcoin’in kodunda yer alıyor. Etkinlik, yaklaşık dört yılda bir gerçekleşiyor. İlki Kasım 2012’de, ikincisi Temmuz 2016’da, üçüncüsü Mayıs 2020’de, sonuncusu ise 20 Nisan 2024 Cumartesi günü (Türkiye saati ile 03:00 sulraında) gerçekleşti. Dördüncüsü de aradan çıktığına göre, bir sonraki 210.000 blok daha çıkarıldığında beşincisi gerçekleşecek. Bu da 2028’de bekleniyor, ancak kesin ay ve tarih ağ etkinliğinin oranına bağlı olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x